Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 
 

 

  • Clear Sky :

ROK PRED UDALOSŤAMI ZO SHADOW OF CHERNOBYLU

V poslednej dobe sa v Zóne objavili záhadné emisie, ktoré zabíjajú všetko v ich dosahu. Vy ste stalker, ktorý bol práve takouto emisiou zasiahnutý, keď prevádzal Zónou skupinu ekológov. Preberáte sa v tábore skupiny Clear Sky, kde sú celkom prekvapení z toho, že ste emisiu prežili. Takže budete pátrať po pôvode týchto emisií.

  • Bažiny


Bažiny sú vašou prvou veľkou oblasťou, kde sa budete zoznamovať s hrou. Je tu tábor skupiny Clear Sky. Do neho sa nemôžete dostať priamo, pretože je zrejme skvele ukrytý a tak sa doň dostanete len pomocou sprievodcov. V tábore ste v bezpečí. V močiaroch vonku, kde už sa pohybujete voľne je niekoľko centier (čerpacia stanica, rybárska dedina, ruiny dediny, táboriská, kostol, farmy ...).

1. Pohovor si s barmanom 
 

Keď sa preberiete, pohovorte si s Lebedevom. Po rozhovore si máte pohovoriť s barmanom Mrázom.
V základni je pár zaujímavých ľudí: profesor Beanpolev od ktorého sa môžete dozvedieť niečo o zóne; mechanik Gray, ktorý vám môže vylepšovať zbrane a tiež má pre vás nejaké úlohy (získať informácie o vylepšeniach); docent Suslov, ktorý je díler a zároveň vám bude dávať odmeny za splnenie úloh pre Clear Sky; samozrejme Lebedev, ktorý vám bude dávať hlavné úlohy pre Clear Sky; barman Mráz, od ktorého sa môžete dozvedieť nové klebety a môžete s ním obchodovať; a napokon Šikula (áno, ten Šikula zo Shadow of Chernobylu), ktorý je v dome s Lebedevom, ktorý vám môže povedať niečo o situácii v bažinách a vysvetlí vám, ako funguje vaše PDA.
Napokon zájdite do baru, ktorý je hneď vedľa budovy, v ktorej ste sa prebrali a oslovte barmana Mráza. Povie vám niečo o sebe a o tomto mieste, keď sa ozve Lebedev.

2. Pohovor si s Lebedevom
Získaj výbavu od dílera
Požiadaj sprievodcu, nech ťa odvedie k hliadke

 

Lebedev prerušil váš rozhovor s Mrázom, aby ste sa vrátili za ním. Vráťte sa teda a vypočujte si ho. Povie vám niečo o tom, že Clear Sky sú výskumníci študujúci zónu a emisie, ktoré v posledných dňoch dosť výrazne zmenili zónu. Zakončí to tým, že jedna ich hliadka potrebuje pomoc. Zájdite k dílerovi a dostanete od neho základnú výbavu na prežitie (upilovanú brokovnicu, pištoľ, muníciu, nôž, detektor artefaktov a lekárničky). Keď ste napokon pripravený, tak len pri bráne oslovte sprievodcu a požiadajte ho, nech vás odvedie.

3. Choď pomôcť hliadke spojencov
Vylez na vežu, zabi diviaky


Objavíte sa uprostred bažín. Prejdite prvým mostom pomedzi anomálie. Použite detektor artefaktov a naľavo od mosta, pri anomálii vedľa vody s ním nájdete váš prvý artefakt. Takýmto spôsobom môžete hľadať pri anomáliách neskôr ďalšie artefakty. Potom pokračujte k stanovisku spojencov. Keď dorazíte na miesto, zistíte, že vaši spojenci sú mŕtvi, zabili ich diviaky. Jeden ešte žije na vrchole veže a volá vás k sebe. Môžete v rýchlosti obrať mŕtvoly a rýchlo vylezte hore, pretože dorazia ďalšie diviaky. Môžete, ale nemusíte ich zabíjať, nie je to potrebné. Len počkajte na veži a o chvíľu sa objaví ďalšia emisia, ktorá vás omráči.


4. Zisti od Lebedeva, čo sa stalo
Vyzdvihni si odmenu


Preberáte sa naspäť v tábore Clear Sky. Zájdite za Lebedevom a pohovorte si. Povie vám svoju teóriu, že emisie zrejme spôsobujú to, že sa niekto dostal do centra Zóny. Od vás chce pomoc a je to celkom prosté, pomôžete Zóne a pomôžete aj sám sebe, pretože hoci máte nevysvetliteľne schopnosť prežiť priamy zásah Emisie, každý výboj emisií pomaly narúša váš nervový systém a tak vás zabíja. Jeho kontakty vás smerujú do oblasti Kordón, no tam vedie len cesta cez bažiny. Po rozhovore sa ešte zastavte vyzdvihnúť si odmenu za vašu poslednú prácu.

5. Vydaj sa so sprievodcom do bažín


Choďte za sprievodcom a ten vás odvedie do bažín. Neďaleko vás je tábor banditov. Môžete útočiť, alebo počkať na spojencov, ktorí smerujú k vám. Keď vyčistíte tábor od banditov, smeruje k vám ďalšia skupina priateľských stalkerov, tak si na nich počkajte, aby miesto zaistili.
Takto postupne musíte vyčistiť od banditov ešte pár táborov v bažinách. Keď vyčistíte pár ďalších táborov, tak sa vám začnú objavovať ciele aj medzi hlavnými úlohami, budete musieť obsadiť hlavný tábor banditov a zabezpečiť cesty v oblasti. Po splnení úlohy je sprievodca na južnej farme, ochotný vás odviezť do Kordónu. Zatiaľ sa tam nemôžete dostať pešo, ale len čo vás tam odvedie, bude možný aj priamy prechod cez prechodné časti. Než sa vydáte ďalej, môžete sa ešte samozrejme vrátiť do táboru Clear Sky vyzdvihnúť si odmeny, doplniť výbavu, vykonať opravy a podobne, ak máte 13 500 rublov oplatí sa u docenta Susla kúpiť CS-1 brnenie. Keď budete pripravení, nechajte sa odviezť do ďalšej oblasti.

  • Kordón


V strednej časti je menší tábor Stalkerov, kde je vodcom Wolf - Vlk (áno tiež zo Shadow of Chernobylu) a v severnej časti je prasačia farma, v ktorej je otec Valerián, tam nájdete aj obchodníka Šilova a technika Vanoa. Prechod medzi severnou a južnou časťou oblasti je možný len popod železničný most uprostred oblasti. V južnej časti sú ešte sýpka a vozovňa. Na severe je malá stanica, cez ktorú je možný prechod na Smetisko. Ďalší prechod je povyše severu a na východe je prechod do časti Temné údolie.

6. Pohovor si s dílerom

Prejdite tunelom, v ktorom ste sa práve objavili. Dávajte pozor, neďaleko od vás je kontrolný bod armády. Ak sa priblížite, začnú streľbu. Môžete sa vrátiť do bažín a prejsť do Kordónu severovýchodnou časťou. Napokod sa dostaňte k dílerovi - Sidorovichovi. Je to díler a zaujímajú ho hlavne výsledky. Obchoduje aj s armádou aj so stalkermi, ktorí mu mali zohnať nejaký tovar, no povadili sa s armádou. Ak by sa prišlo na to, že obchoduje s armádou, stalkeri by mu zrejme išli po krku, takže nemôže požiadať o pomoc armádu. Vydajte sa na sever, prejdite za železničnú trať a tam vstúpte do prasačej farmy. Pohovorte si s otcom Valeriánom, ktorý bol zrejme kedysi kňazom. Povie vám, že spolupracoval s armádou, platil vojakom, aby mohol prevážať veci, no veliteľ vojakov to hral na obe strany a donášal na neho aj banditom. Keď ho kvôli nemu okradli banditi, naštval sa a zajal ho. Teraz je v ťažkej situácii: kvôli rukojemníkovi na neho armáda nezaútočí, no nemôže ho ani pustiť, aby nešiel proti nemu a bez tovaru, ktorého polohu mu nechce prezradiť s ním nebude díler viac obchodovať. Aby ste mu pomohli, zistite, čo vie zajatý major. Zájdite za ním do budovy oproti a pohovorte si. Pochvastá sa, že ho prídu zachrániť jeho ľudia. Vráťte sa to oznámiť Valeriánovi. Valerián vám povie, že major Chaletski má len dvoch mužov, na ktorých sa môže spoľahnúť a keby ste ich zlikvidovali, zrejme by sa vzdal nádeje na záchranu.

7. Zlikviduj vojaka pri sýpke
Zlikviduj vojaka pri vozovni

V južnej časti Kordónu máte dva objekty, sýpku a vozovňu. Pri oboch sú vojaci. Zabite ich. Keď obaja padnú, tak sa vráťte do prasačej farmy a vypočujte si rozhovor Valeriána s Chaletskim. Ten sa vzdá a povie vám, kde nájdete tovar. Valerián vás len pošle ho vyzdvihnúť, tak si poň zájdite. Kufrík je vždy na inom mieste, no máte ho na mape, takže si k nemu zájdite a vezmite ho. Zaneste ho dílerovi. Ten vám za odmenu povie, že stalker menom Tesák (Fang) tu pred pár dňami bol a hľadal elektrónové zosilňovače. Ostatné veci čo hľadal však díler nemal, tak sa pustil na Smetisko, kde vraj nedávno skupina stalkerov objavila zahrabané veci z doby po výbuchu.

Vydajte sa teda do oblasti Smetisko. Vedú tam z Kordónu dve cesty, zvoľte si radšej tú ďalej na severe. Vedie k prechodu.

  • Smetisko


Z oblasti sa môžete dostať dvoma prechodmi na juhu do Kordónu, dvoma na východe do Temného údolia, dvoma na západe do Agropromu.

8. Získaj informácie o objavených veciach z doby po výbuchu


Keď pôjdete z juhu po ceste na sever, tak choďte k druhej veľkej kope odpadu. Tam nájdete miesto výkopov, no všetci stalkeri sú tu mŕtvi. Prehľadajte ich telá. Keď narazíte na správne telo, zistíte, že dali Tesákovi nejaké súčiastky, no tomu sa nepozdávali a odmietol im zaplatiť. Poslali za ním posla Vasju, aby z neho vymámil nejaké prachy.
Vydajte sa na východ a tam v malom údolí narazíte na posla. Vasja sa tu ukrýva pred bandou psov. Vylezte si na skalu, aby ste boli trochu chránený a pomôžte mu zabiť všetkých psov. Po boji vám poďakuje a povie vám, že Tesák smeroval do Temného údolia. On sa vydá do Kordónu za dílerom, pretože vraj ani sám nevie, čo všetkých jeho stalkerov zabilo a má z tejto oblasti strach.

  • Temné údolie


Na severe je továrenský komplex, juhovýchodne od komplexu je fabrika. Na juhu je malá farma, nad ňou je bažina s dvoma ostrovčekmi okolo mostu, kde je nejaká tá ukrytá výbava. Z oblasti vedú na západe dva prechody na Smetisko a na juhu jeden do Kordónu.

9. Zisti o Tesákovi informácie v Temnom údolí

Zvoľte si jeden z dvoch prechodov do Temného Údolia. Oba vás dovedú k stanoviskám "slobodných mužov" a každé stanovisko chce, aby ste schovali zbraň a čakali. Poslúchnite a len vám povedia, čo sa v okolí deje. Cestou dostanete volanie o pomoc. Ak dobehnete na miesto volania, nájdete všetkých mŕtvych. Inak len pokračujte do továrne, vchody má z východnej a západnej strany.

10. Zisti, čo sa stalo na stanovisku/Nájdi aktívne PDA


V tábore si pohovorte s Lingovom. Je zástupcom veliteľa a aby ste mohli za veliteľom, musíte mu pomôcť. Najprv chce, aby ste zabili Pseudopsa. Stačí zájsť západne na označené miesto a tam zabiť psa. Vráťte sa za Lingovom a má pre vás ďalšiu úlohu – odviezť zásoby ich hliadke. Zájdite za obchodníkom Ašotom, ktorý vám dá muníciu. Choďte juhovýchodne od fabriky a začujete zvuky boja. Keď dorazíte na miesto, zistíte, že všetci sú mŕtvi. Prehľadajte telá a pri jednom nájdete PDA, ktoré si vezmite. PDA zaneste Čechovovi, to je veliteľ skupiny, za ktorým vás už teraz pustia. Zistíte, že ich zradil Lingov, ktorý dodával informácie nepriateľovi. Čechov vám poskytne informácie o Tesákovi, ak mu pomôžete so zradcom.

11. Lokalizuj zradcu


Sledujte zradcu, ktorý uteká na juh. Keď sa priblížite k južnej farme, zistíte, že sa ukryl tam. Zabite ho. Keď už je mŕtvy, prezrite si jeho telo a vezmite si jeho PDA. To zaneste veliteľovi Čechovovi naspäť na základňu. Za to dostanete od Čechovova informácie o Tesákovi. Zistíte, že po pár dňoch čo sa potuloval po Temnom údolí sa vrátil naspäť do Smetiska.


12. Vezmi si Tesákovo PDA


Sledujte Tesákovu stopu jeho PDA, ktoré Čechov nechal napichnúť. Dovedie vás k starej fabrike. Tam vás signál vedie k dverám do podzemia. Tu na vás čaká pasca, po vstupe vás omráčia a olúpia o všetky veci. Môžete si pomôcť tak, že veci z inventára hodíte na zem neďaleko dverí a po skončení v pivnici si ich vezmete naspäť (peniaze nezachránite, tak si môžete niečo kúpiť). Je tu Tesákovo PDA, ktoré si samozrejme vezmite. Z jeho PDA ste zistili, že je skupina stalkerov, ktorá sa dostala do centra Zóny a máte sa postarať o to, aby ich objav zostal tajomstvom. Teraz máte medzi úlohami aj jednu vedľajšiu a to získať naspäť svoje veci. Môžete sa vydať na juh, nájsť tábor s pár nepriateľmi, zbaviť sa ich a z truhlice si vziať naspäť svoju výbavu. Potom už len prejdite do oblasti Inštitútu Agroprom.

  • Agroprom Research Institute


Na juhu je prechod do Bažín, na juhovýchode a východe na Smetisko a na severe sú dva prechody do oblasti Yantár. V oblasti sú dva komplexy, jeden je pod kontrolou frakcie Duty, druhý prenechali stalkerom, ktorý potrebovali útočisko. V okolí jazera narazíte na pár stalkerov s vedľajšou úlohou a dobrou odmenou.
V oblasti je aj major Zvjagincev. Je v komplexe kde sú Duty. U neho sa dá skúsiť si streľbu na terče.

13. Nájdi skrýšu skupiny stalkerov


Po vstupe schovajte zbraň a pohovorte si s členom frakcie Duty. Povie vám niečo o oblasti a oznámi vám, že práve sa vydáva jedna skupina ku komplexu, tak sa k nim môžete pridať. Pridajte sa teda k vojakom a pokračujte s nimi po ceste. V komplexe vstúpte do hlavnej budovy a na vrchnom poschodí nájdete generála Krylova. Môžete mu povedať, že chcete nájsť vstup do podzemia Agropromu. Ponúkne vám pomoc so vstupom do podzemia, ak vy sľúbite, že sa pokúsite podzemie zatopiť - pretože v ňom žijú nejaký mutanti a v poslednom čase vyliezajú. Keď súhlasíte, oznámi seržantovi Čirsovovi, aby vás vpustil do podzemia.

14. Vlez do podzemia


Vydajte sa na juhovýchod oblasti, kde hliadkuje skupinka vojakov. Seržant Čirsov vám dá brokovnicu a muníciu. Napokon vlezte dierou do podzemia.

15. Nájdi skrýšu skupiny stalkerov


Podzemie je trochu špecifické, pretože nemáte k dispozícii mapu. Po vstupe do podzemia sa dostanete do chodby, kde z potrubí uniká horľavý plyn, takže si dávajte pozor na oheň a snažte sa mu vyhnúť a pohybovať sa pomaly popod ohne. Na konci chodby vylezte rebríkom o úroveň vyššie.
Choďte do malých dvier v rohu. Za nimi otočte ventilom, čím vypustíte do podzemia vodu.
Keď spustíte zatopenie, choďte inou trasou, než ste prišli. Zdvihnite mreže na dverách, ktoré sú pri vás a vybehnite schodmi o úroveň vyššie. Tam zahnite doľava a bežte k rebríku. Dobehnite k rebríku a vylezte ním hore, čím sa vyhnete utopeniu. Vybehnite po schodoch a vstúpte do chodby. Pokračujte, až narazíte v stene na malý otvor s rebríkom. Vlezte tam a vylezte rebríkom do ukrytej miestnosti. Je to Strelcov úkryt - určite to tu poznáte zo Shadow of Chernobylu. Nájdete tu jeho PDA, tak si ho vezmite a vypočujete si plány Strelca a Ducha (StrelokGhost, kto hral Shadow of Chernobyl, už vie, o čo ide). Lebedev vám povie, že sa pokúsi dostať info o Strelcových partneroch a vy máte zistiť o Strelcovi. Vráťte sa dole do chodby, pokračujte naľavo a chodbou až k točitému schodisku. Vybehnite po ňom hore. Vylezte rebríkom a dostanete sa opäť hore na povrch. Môžete sa zastaviť za generálom Krylovom, ktorý vám dá odmenu za to, že ste zatopili podzemie. Môžete si opraviť a vylepšiť výzbroj a brnenie.

  • Yantár


16. Pohovor si so Sacharovom


Zájdite do tábora ekológov. Je na južnej strane. Vstúpte do bunkra, kde je profesor Sacharov a spýtajte sa ho na Strelca. Potvrdí vám, že tu pred pár týždňami bol a že sa dohodli, že mu Sacharov dá blokátor psi-emisií, aby ho otestoval a Strelec veril, že sa s ním dostane do centra zóny. Jedna skupina stalkerov sa však z továrne dostala a vraj našli nejaké technické informácie, ktoré by mohli pomôcť odhaliť zdroj psi-emisií. Ak mu ich nájdete, on vám pomôže dostať sa do továrne, kde Strelca videl naposledy. Od Sacharova si môžete nakúpiť v prípade potreby muníciu, alebo dobré brnenie.

17. Stretni sa s Ľavákovou skupinou

Choďte do továrne, pri ktorej už čaká Ľavák. Najprv vylezte na dosku a preskočte múr. Pokračujte k ďalšiemu múru. Vybehnite po schodoch na strechu budovy. Dostanete ďalšiu úlohu, ísť smerom k Červenému lesu.

  • Červený les


Červený les - veľká oblasť plná stromov s množstvom anomálií. V lesoch je jaskyňa, ďalej je tam tábor a stará baňa, stanovisko pri moste južne pod lesom a tábor na severe nad lesom, kde je prechod do armádneho skladu a veža Lesníka. 
Máte za úlohu zistiť niečo o Strelcovi. Tí, čo hrali prvý diel, vedia, kto je "Strelec" (Strelok). Vydajte sa po ceste vpred a na konci cesty narazíte na malý tábor pri rieke. Keď sa priblížte, osadenstvo tábora vás napadne. Počas boja sa záhadne objaví aj Strelec a odpáli tunel za sebou, takže budete musieť nájsť inú cestu. Potrebujete sa dostať na druhú stranu rieky.
Dostali ste signál s núdzovým volaním, tak zájdite do Červeného lesa a na konkrétne miesto. Všetci zo skupiny sú mŕtvi, tak prehľadajte ich telá a vezmite si PDA s údajmi o lese. Zistíte z neho, že v centre je anomália, ktorá by vám mohla pomôcť dostať sa na okraj lesa. Pri ceste do oblasti anomálií postupujte na východ a narazíte na ďalšiu malú skupinu stalkerov. Vaša cesta vedie severne cez les. Pohovorte si s vodcom týchto stalkerov a povie vám, že smerujú k anomáliám, aby sa nabalili na artefaktoch, no cesta je nebezpečná a hodila by sa im pomoc, tak súhlaste. 
Najprv máte cestu, ktorá vás dovedie do jaskyne. Dostanete sa na pláň. Prejdite pár metrov a nájdete nejaký tábor. Tu stalkeri zastavia s cieľom, že si môžte oddýchnuť. Vezmite si od nich artefakt ako odmenu za vašu pomoc. 
Vy sami dorazte k vraku, ktorý je uprostred lesa a nad ním je anomália. Skočte do anomálie. Tá vás hodí niekde na sever.


18. Pohovor si s Lesníkom
 

Prejdite do veži popri vás a na poschodí nájdete Lesníka. Opýtajte sa ho na prechod. Ponúkne vám pomoc pri ceste do Limanska, no cesta vedie jedine cez most. Ďalšiu cestu objavili žoldáci, ale zdá sa, že uviazli v anomálii časovej slučky a nemôžu nájsť cestu von. Potrebujete ich, takže im treba pomôcť. Treba zájsť do armádneho skladu a získať vhodnú pozíciu pre rádiový signál a zachytiť správu. Prejdite prechodom povyše Lesníka do Armádných skladísk.

  • Armádne skladiská


Táto oblasť je tiež známa z prvého dielu. Na juhu je malý oddiel vojakov Slobody, ktorých vedie Havran. V centre na západe je opustená dedina, kde táboria žoldnieri. Na juhu, v centre, je vojenská základňa, v ktorej najprv nájdete len mutantov, no pri postupe hlavným príbehom v nej budú neskôr opäť vojaci. Pri prechode na Smetisko je ďalšie malé stanovisko Povinnosti. Na juhozápade je opustená farma, ktorá v tomto dieli nemá význam. Na severovýchode nájdete skupinku vojakov Monolitu, no nemusíte tam vôbec chodiť, psionická bariéra vás za ich stanoviská nepustí.

19. Stretni sa s žoldákmi v dedine


Po prechode z Červeného lesa si rovno pohovorte s Havranom. Povie vám niečo o situácii v oblasti. Potom choďte južne a narazíte na veľkú dedinu. V nej je skupina žoldnierov. Povedia vám o stratenej skupine a že sa s ňou teraz nemôžu spojiť. Vhodné miesto by bola vodárenská veža na rozšírenie signálu, ale odohnala ich odtiaľ nejaká potvora.
Veža je na severnom konci dediny, tak k nej zájdite. Vylezte hore na vežu a tam zachytíte rádiové vysielanie. Vráťte sa naspäť do Červeného Lesa a oznámte správy Lesníkovi. Povie vám, že v takejto anomálii uviazol aj on a dostal sa z nej pomocou artefaktu Kompas. Ten si však už dávno odložil a máte mu ho doniesť späť.

20. Kompas


Vráťte sa bránou do lesa a pokračujte popri múre k vchodu do bane. Vezmite si zo stolíka artefakt Kompas a vráťte sa s ním za Lesníkom. Odovzdajte mu ho a za odmenu dostanete odstreľovačku.
Kým nájde spôsob, ako využiť Kompas, pošle vás naspäť do oblasti armádnych skladísk. Vo vojenskom komplexe máte nájsť vysielačku dosť silnú na to, aby ste mohli kontaktovať stratenú skupinu.

21. Odvysielaj súradnice


Vráťte sa cez prechod neďaleko Lesníka do susednej oblasti a zájdite pred vstup do základne. Choďte na vežu za budovou. Vylezte úplne hore, zoberte a použite rádio, čím odvysielate stratenej skupine presné súradnice miesta. 
Teraz sa vráťte do Červeného lesa. Máte sa stretnúť s Lebedevom, čaká na vás pri moste, takže sa vráťte cez celý Červený les až naspäť na miesto, kde ste začínali. Cestou pozor na mnoho anomálií.

Keď dorazíte k mostu, môžete vyraziť tunelom priamo do Limanska.

  • Limansk


Limansk je mesto, ktoré si však príliž neužijete, pretože je plné nebezpečných anomálií a tak sa treba držať hlavne priamej cesty.

22. Preskúmaj mesto Limansk


Po vstupe do oblasti sa vaša skupina rozbehne k prvej budove, kde sú dvaja banditi. Jeden leží ťažko zranený na zemi a druhý sa vzdáva a snaží sa zachrániť si život tak, že vám povie o pasci, no požaduje lekárničku pre svojho druha. Ak nič nespravíte, tak ho za chvíľu vaši zastrelia. Ak chcete, tak ho oslovte a dajte mu lekárničku, ktorú podá svojmu kolegovi a označí vám na mape miesto, kde banditi nastražili výbušninu. Cesta od vás vedie rovno na sever, priamo, no práve na nej je pasca, takže pred pascou zahnite doprava a len obíďte budovu a vráťte sa opäť na hlavnú cestu. Tu sa hlavná cesta obchádzala, no ďalej je v Limansk dôležité držať sa hlavnej cesty, pretože okolie je plné rádioaktivity a nebezpečných anomálií. Dorazíte na malú križovatku. Pokračujte na námestie, napravo uvidíte mrežovanú bránu, ktorej jedna časť chýba, tak ňou prejdite. Za ňou prejdite dvorom a vstúpte severne do budovy napravo. Prejdite ňou a na druhej strane vyjdite von. Dostanete sa k mostu. Zlezte dierou o podlažie nižšie a tam vyjdite dverami na priestranstvo za budovou. Tam pokračujte po ceste smerom naľavo a okolo budov pred vami. Na ceste za budovami vidíte niekoľko anomálií pri sebe. Najprv choďte sprava a prejdite doľava na malé schody pomedzi anomálie. Prejdite trocha vpred po terase a tam opäť pomedzi anomálie na pravú stranu, k autobusu. Vyskočte na krabice a vlezte do autobusu. Keď vyjdete z autobusu, pokračujte rovno na sever a na konci cesty vybehnite po schodoch na kopec s rozostavanou budovou. Choďte na prvé poschodie staveniska a pri zadných oknách nájdite drevené lešenie. Vyskočte z okna na lešenie a zlezte dole, pretože inak sa za budovu nedostanete. Brána je tu zavretá, ale je pod ňou v zemi diera, tak sa ňou podplazte von. Dostanete správu, že postup vám bráni plot s elektrinou. Choďte do budovy napravo a vstúpte do nej. V nej vylezte rebríkom na povalu a z nej vyjdite von na strechu budovy. Po streche prejdite na susednú budovu, na balkón a z neho na strechu tejto budovy. Z nej na potrubie, ktoré vedie k veľkej budove pred vami. Z potrubia prejdite po doskách na terasu tejto budovy, po terase k malým dverám a hore rebríkom na terasu nad vami. Prejdite po nej na koniec k ďalším dverám s rebríkom. Pred dverami je na stene generátor, tak ho vypnite a odstavíte tak elektrinu v plote. Napokon zlezte dole a pokračujte na sever.

23. Nájdite cestu do Chernobyľu AE


Lebedev vraví, že tu niekde by sa už mal nachádzať Strelec a dá vám do rúk zbraň, na ktorej už dlhšie pracoval aj s Beanpolevom, EM1 plne nabitá elektromagnetickým pulzom, máte nájsť Strelca a použíť ju na neho, pretože vraj používa nejaký ochranný štít (zrejme používa nejaký silný artefakt). Prejdite krátkym úsekom pred vami do starej nemocnice. Vstúpte do nej a vybehnite schodmi na poschodie, prebehnite napravo po terase a do dverí a tam dolu schodmi, potom spodnou časťou do dverí pred vami. Za nimi opäť hore schodmi a ste na ľavej terase. Z tejto terasy prebehnite na konci terasy dreveným mostom na terasu oproti a tu nájdite dieru v stene naľavo a preplazte ňou do ďalšej časti. V druhej časti zlezte dole a pokračujte vpred. Prejdite na druhú stranu tejto časti a chodbou sa dostanete priamo smerom pri elektrárňu. Tu môžte zbadať Strelca na moste napravo od vás, no nemáte k nemu priamy prístup, ale EM1 má dobré zameriavanie, tak ju hneď použite, koľko sa dá. Ak ste rýchly a presný, pripravíte ho hneď aj o polovicu. Vaši sa rozbehnú pravou stranou, aby ho obkľúčili. Vy s Lebedevom choďte ľavou. Po chvíli vám utečie a začína sa podobný záver ako v prvom dieli. Musíte ho dostihnúť, respektíve dostať sa na ďalšiu vhodnú pozíciu, odkiaľ na neho dosiahnete. Napokon, keď mu takmer odoberiete celú ochranu, nastáva blowout a za ním aj záverečná scéna a koniec hry - http://www.youtube.com/watch?v=8hu6_Yxj4cY

TOPlist