Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

                                            Mutanti

image
 

Hlodavce
image

V skutočnosti nie sú tieto zvieratá príbuzné hlodavcom, ale je tu istá podobnosť.
 
Určiť druh z ktorého hlodavce zo Zóny pochádzajú by bolo nemožné, avšak s určitosťou môžme povedať, že ich predchodcovia boli cicavce združujúce sa v spoločenstvách. V ramenách dosahujú výšku až do 40cm, sú oveľa viac pohyblivejšie, agresívnejšie a dravejšie než obyčajné zvieratá.

Zmutovaní hlodavci obývajú väčšinou prízemia a zničené budovy, živiac sa všetkým čo dokážu spracovať svojimi zubami, od rastlín až po nepozorných stalkerov. Niekedy hlodavci napadnú a zabijú veľké zviera a mutanti ho vo veľkých skupinách roztrhajú na kusy predtým než stihne ujsť.

Psi

Často sa potulujú v svorkách, vo väčších množstvách môžu spôsobiť problémy aj skúsenému stalkerovi.

Najlepšie je vyšplhať sa na najbližšie vysoké miesto, napríklad nejaký väčší kameň alebo vrak auta.

Kanec
imageimage
Procesy mutácie spôsobované radiáciou a anomáliami zohrávali vo formovaní týchto tvorov dôležitú rolu: stratili všetku kožušinu v niektorých miestach a nová, dlhá im narástla v ďalších. Nohy tohto zvieraťa zmenili tvar a stali sa ostrejšie, nadobudli podobu tesákov; ich mláďatá sa stali bezfarebnými a na ich holých hlavách sa objavili pigmentačné poruchy a hlboké vrásky.
 
Odolávajú radiácii dobre, čo im pomáha tráviť dlhý čas v silne kontaminovaných oblastiach.

Pseudopes

Napriek tejto prezývke sa pseudopsi vyvinuli z vlkov. Tieto divé zvieratá obývajúce lesy Zóny v čase keď sa prihodila katastrofa poslúžili na zrod jedného z najzákernejších druhov mutantov.
 
Pseudopsi sa tak odlišujú od zmutovaných psov ako sa diví vlci odlišujú od krížencov. Tieto tvory si značkujú a strážia svoje územia a bez milosti napádajú tých, ktorí naň vstúpia.
 
Ich reakcie, pohyblivosť a ostré zuby z nich robia veľmi vážnych nepriateľov aj pre veľkých mutantov.
 
Psy-pes
image
Tento zaujímavý druh pseudopsa dokáže manipulovať s vnímaním svojho nepriateľa. Dokáže sa naraz však sústrediť iba na jednu obeť, preto väčšinou útočí iba na samotárov a má svoje útočisko dobre skryté pred nepriateľmi.

Boj s ním dokáže byť zdĺhavý, pretože svojej obeti vytvára ilúzie a tak je ťažké rozoznať čo je reálna hrozba a čo nie.
 
Flaksa
imageimage
Ako veľa iných živých tvorov, domestikované prasatá v Zóne prešli poriadnou mutáciou, ktorá zasiahla gény zodpovedné za ich metabolizmus spôsobujúci že fenotyp tohto zvieraťa sa podstatne zmenil.
 
Zmutované prasa tohoto typu, medzi stalkermi tiež známe ako "flaksa", je jeden z najčistejších príkladov perverznosti prírody. Prasatá si vyvinuli ochrannú vrstvu orgánov a kostí a ich regeneračný potenciál sa podstatne zvýšil. Ich nervový systém sa stal kompexnejší.
 
Takisto ako normálne prasa, "flaksa" je všežravec a ak je hladná, môže zaútočiť aj na človeka.
 
Zombifikovaní stalkeri
Stalkeri ktorí boli dlho vystavení psionickému žiareniu.
Totálne prišli o svoju osobnosť a ostali im len základné vlastnosti, ktoré sú na tom tiež biedne. Napríklad ich motorika silno trpí, ťažko si uvedomujú čo sa okolo nich deje a každého považujú za hrozbu. Ide povedať, že už nejde o ľudskú bytosť.
Sú typickí podľa nekoordinovaných pohybov, chodením do kruhu alebo primitívnym držaním zbrane.
 
File:Zombdolg.jpgFile:Zombglasses.jpgFile:Zombmercs.jpgimage
 
Aj keď zombifikovaní stalkeri stále dokážu používať svoje zbrane, sú vcelku stupídni a v porovnaní so zmýšľajúcou ľudskou bytosťou nevedia ani presne strieľať.
Keď ich zbadáte, môžete ich počuť mrmlať frázovité útržky, ktoré sú však kompletne nezmyselné.
Spravidla sú agresívni a predstavujú skutočnú hrozbu keď sú v skupinách s veľkým počtom, kde je však výhodou že sa často zabíjajú aj medzi sebou.
 
Upír
image
Toto legendami opradené monštrum je opisované skúsenými stalkermi ako vysoký, zhrbený humanoid s pohyblivými chápadlami namiesto úst. Najohromujúcejšia vlastnosť genetiky upíra je schopnosť stať sa čiastočne neviditeľným.                    
Tieto stvorenia sú zrejme zodpovedné za smrť veľkého počtu stalkerov. Zopár z tých, ktorí nejakého videli a mali toľko šťastia že prežili toto stretnutie tvrdia, že upírov je možné stretnúť iba na určitých miestach hlboko v zóne. Čo sa týka tvrdení, tak upíri uprednostňujú opustené budovy, lesy a podzemné priestory. Podľa týchto stalkerov stvorenie používa svoje chápadlá na vyživovanie - prisaje sa tesne na hrdlo obete, paralyzuje ju a vycucia z nej všetku krv až do poslednej kvapky, zanechávajúc po sebe iba suchú schránku, vyzerajúcu ako múmia niečoho, čo bolo iba pred pár sekundami živá bytosť.
 
Bažinný upír
image
Nie, nie je to Jóžin čo žerie Pražákov, tento bažinný upír jedno z najnebezpečnejších mutantov v Zóne.
Keď prechádzajú budúce obete cez bažiny, tento mutant môže zaútočiť každú chvíľu. Je to poddruh celkom známeho upíra. Jeho charakter a vzhľad sa líšia práve podľa miesta výskytu.
 
Má veľmi dobrú muskulatúru, schopnosť robiť veľké skoky a taktiež dokáže odniesť stalkera bez najmenšieho problému. Do tohto momentu nikto koho mutant odvliekol sa nedokázal vrátiť a zodpovedať, čo sa deje s obeťou. Možno zabíja svojimi pazúrmi, utopí obeť vo vode alebo vycucia krv zo živého tvora.
 
Takisto ako upír, jeho bažinný príbuzný sa vie čiastočne zneviditeľniť a to je dôvod prečo sú jeho útoky nečakané. Avšak vo zvyčajných podmienkach chodníčkov v bažinách je ho ťažké zaregistrovať v tmavých vodách porastených tŕstím práve vďaka jeho tmavej hustej srsti.

Tmavý upír
image
Je sfarbený do modrej, až sivomodrej farby. Má vyššiu svalovú hmotu než bežní upíri a jeho chápadlá sú dlhšie. Väčšinou žije v podzemných alebo v tmavých opustených miestach, loví prevažne v noci a svoje obete si odnesie do svojho úkrytu.
V boji na blízko to dokáže byť veľmi nebezpečný protivník, má veľkú svalovú hmotu a jedna jeho rana môže zložiť človeka na zem.

Snork
imageimage
Meno "Snork" pochádza od nemeckého novinára z RTL Ulricha Cose, ktorý písal o situácii v Ukrajine po nehode. V jeho rozhovoroch nazýval netvora Schnorchel. Toto meno sa zapáčilo vojakom, ktorí to okamžite skrátili na "Snork".
 
Vyzerá to tak že tieto stvorenia boli kedysi ľudia, avšak je ťažké predstaviť si podmienky ktoré dokázali zmeniť ľudskú bytosť na takéto zviera.

Snorkovia sú bláznivé stvorenia ktoré vedú zvierací život, ale trochu sa odlišujú od iných mäsožravých monštier v Zóne. Pohybujú sa na štyroch, robiac dlhé skoky a stále čuchajú pri zemi, dúfajúc, že zachytia aspoň pach z ich koristi. Lovia opatrne a s presne vypočítanými pohybmi, striehnu na stalkera zo zálohy ako na divé zvieratá. Ich ostré reflexy a silné svaly im umožňujú robiť presné dlhé skoky a roztrhať svoje obete na kúsky v priebehu sekúnd.
 
Časti vojenskej uniformy a iného oblečenia ktoré sa niekedy dajú nájsť na tele snorka nám odôvodnene navrávajú, kam sa podeli stratení stalkeri.
 
Poltergeist
Pravé nadprirodzené neviditeľné tvory, ktoré sa dajú nájsť iba hlboko vo vnútri Zóny a žijú väčšinou vovnútri starých, schátralých a zbúraných budov. Nie je známe nič o ich pôvode, aj keď kolujúce chýry tvrdia, že sú to duchovia stalkerov, ktorí boli zasiahnutí masívnou vlnou radiácie.

Mechanizmus ich výskytu sa zhoduje s legendami o strašiacich duchoch (odtiaľ pochádza aj jeho meno) a dosť sa líšia: od pravidelného vytia a smiechu po nebezpečné ohnivé gule, ktoré sa znenazdajky zjavia odnikiaľ.
 
Nanešťastie, všetky informácie o tomto fenoméne pochádzajú z nejasných a protikladných príbehov a ich pravdepodobnosť je otázna.
 
Pyrogeist
Údajne okrem poltergeistov existujú aj pyrogeisti.
Tieto stvorenia podľa zvestí dokážu manipulovať s teplotou v okolí a dokonca zapáliť živé bytosti.

Nik nevie, či ide o žijúce tvory s vlastným zmýšľaním alebo len o priestorovú anomáliu. Keďže o nich hovorí iba málo ľudí na to aby sa zvesti dali potvrdiť, je diskutabilné či si ich stalkeri vôbec nepomýlili s ohnivými anomáliami.
 
Kontrolér
Zvláštny mutant, ktorý sa dá veľmi zriedkavo zahliadnuť v hlbších oblastiach Zóny. Má vonkajšiu podobu humanoida s nepomerne zväčšenou hlavou. Svojho nepriateľa poškodzuje náporom psychickej energie. Nastáva dezorientácia, obeť počuje pískanie v ušiach, je oslabená a nemá ani energiu držať zbraň a brániť sa.
 
Starší jedinci sú vraj schopní prevzať kontrolu nad živými bytosťami. Je to nebezpečný nepriateľ a dokonca aj najskúsenejší stalkeri sa obávajú toho, čo všetko sa môže stať s ich vedomím pri stretnutí s týmto tvorom.
 
Bjurer
image

Jedná sa o humanoidnú obludu s rozkladajúcou sa kožou, odetou v tmavom ošuntelom plášti. Jeho slabinou je ostré denné svetlo - práve preto sa najčastejšie zdržiava v miestach, kam svetlo nepreniká, ako napríklad podzemné komplexy alebo jaskyne, kde sa živí mŕtvymi stalkermi, čo sa zatúlali do týchto odľahlých zákutí.

Vďaka jeho schopnostiam a vyvinutej inteligencii je veľmi nebezpečným nepriateľom v temnotách Zóny. Medzi jeho primárne útoky patrí zhluk kumulovanej energie, ktorým s veľkou silou dokáže zasiahnuť obeť, ktorá následkom šoku padá na zem. Okrem toho je schopný pohybovať s ľahšími predmetmi a rovnakou silou ich vrhať po všetkých narušiteľoch. Týmto útokom si všetku hrozbu dokáže udržať ďaleko od seba a neriskuje tak priamu konfrontáciu, ktorá by pre neho vzhľadom na horšiu pohyblivosť predstavovala istú smrť.

Počas boja s týmto netvorom si človek musí dať veľký pozor na to, aby sa nedostal do okruhu, kedy je bjurer schopný používať svoju telekinetickú silu.

Chiméra

image

Monštrum chiméra sa telom podobá na svalnatejšieho psa alebo medveďa bez srsti a disponuje enormnou silou, dokáže prevrátiť aj vozidlo. Na ľavej strane krku má zakrpatenú druhú hlavu, v ktorej sa zrejme nachádza aj druhý mozog a bytosť je údajne schopná pri strate jedného aj naďalej žiť.

Tvor útočí najmä zo zálohy a obýva väčšinou tiché, opustené miesta.

Pseudogiant
image
 
Ide o nebezpečnú bytosť v tvare obrovskej kvapky so silnými končatinami, veľkou tvárou a ostrými zubami, schopnými prehrýzť aj oceľ.
Váhou sa môže rovnať slonovi, ale je nemotorný a pomalý. Svojou silou však dokáže pri silnom dupnutí spôsobovať aj otrasy okolia.

Priama konfrontácia s ním môže znamenať okamžitú smrť.

Je to veľmi ojedinelý mutant.

 

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist